Uvítanie
Slovo na úvod
Diskusné fórum
  » o anjelikoch
  » o všeličom
Poradenské fórum
Naše anjeliky
Skúsenosti a príbehy
Môj príbeh
Odborné názvy
Ako pomôcť?
Okno poznania
Nebeská záhrada
Naše detičky
  » diskusné fórum
  » poradenské fórum
Básne
Literatúra
Poslali ste nám
články z tlače
Zaujímavé stránky
Finančný príspevok
     
 
 

  Diskusné fórum o anjelikoch je venované našim zosnulým deťom - našim anjelikom a ich rodičom,
či všetkým milým ľuďom, ktorí sa chcú podeliť o svoju neľahkú životnú skúsenosť straty dieťatka.
.. Podelená bolesť je polovičnou bolesťou ..                              


    |     Nový príspevok    |     Prehľad    |     Hľadať    |        

  Titel  Autor  Datum 
 Maminka andělíčka Petříčka ostatním maminkám
 Eva M.   06.03.2002   18:26:51 
 RE: Maminka andělíčka Petříčka ostatním maminkám
 Agnes   12.01.2007   03:06:34 
 RE: Maminka andělíčka Petříčka ostatním maminkám
 Janka   13.10.2006   12:03:30 
 RE: Maminka andělíčka Petříčka ostatním maminkám
 Irena   28.06.2006   11:06:58 
 RE: Maminka andělíčka Petříčka ostatním maminkám
 adriana   08.11.2005   13:56:16 
 RE: Maminka andělíčka Petříčka ostatním maminkám
 Jana S.   12.03.2002   23:47:41 

  Titel : RE: Maminka andělíčka Petříčka ostatním maminkám
Autor: Jana S.  ()     Datum:  12.03.2002 23:47:41

Ahoj Evo!
Nevím co na to říct, na to neexistujou slova útěchy i když by byly potřeba i po tolika letech.
Snad jen smíření s krutým osudem a naděje, že potom něco je a že se opět dva velice blízcí lidé někdy shledají a bude jim spolu dobře, tak jako by jim bylo fajn po nějakou dobu tady. Naděje, že ten kdo nás opustil, se snad má i líp než mi tady. Vím - nevím, promiň, chápu nebo si myslím, že chápu, že nejhorší pro rodiče je, když přežijou své děti.
Modlím se, abych se tohodle nikdy nedožila, toho abych přežila své děti. Je to nespravedlivé a kruté. I když vím, jaké to je ztratit někoho z rodičů. (Maminka mi zemřela před 13ti lety a tak dobrých deset let jsem nebyla schopná o tom mluvit a vzpamatovat se z toho) Ale je to pochopitelnější a člověk se s tím časem musí vyrovnat.
Ale co se týká dětí... ne asi si to neumím představit a obdivuju každého z rodičů, kdo se přes to dokáže překlenout resp. musí- protože má i jiné dítě nebo děti.
Před časem jsem s mojí kamarádkou prožívala podobnou situaci. Je to už taky pár let a trochu už to přebolelo. Kamarádka měla syna, už mu bylo téměř 13 let, jmenoval se Martínek. Nějaký kamarád ho vezl na motorce a nedal přednost v jízdě a auto to do nich napálilo a bohužel Martínek to odnesl (tomu, kdo řídil se nic nestalo). Už se neprobral z kómatu. Vypiplala ho a zemřel na prahu života.
Tehdy jsem si myslela, že to kamarádka ani nepřežije byla úplně trop s nervama a nechtělo se jí žít. (vůbec se jí nedivím a obdivuju jí, že takovouhle krizi nakonec překonala) A jeden největší důvod byl, že ještě měla dceru Štěpánku. Moje slova útěchy byly asi slabé pro tak rozdrásanou duši, ale snad doufám, že i trochu účinné, když jsem ji nabádala ať "neblbne" a ať se zaměří na Štěpku, že ta ji teď nejvíc potřebuje a že to je teď ten největší důvod proč musí žít. A že až to přebolí, tak si ještě třeba může pořídit dítě. Sice tehdy na mne koukala blbě, ale fakt když byli z nejhoršího venku, tak začali uvažovat znovu o děcku a narodil se jim chlapec - Honzík. Měla jsem z toho hroznou radost.
A hlavně proč to píšu mne zaujala shoda jmen. Kamarádka měla Martina a teď má Honzíka. Ty máš Honzíka a Martínka.
Evo, moc Ti přeju, aby kluci byli pořád zdraví a veselí a zkrátka v pohodě. Aby Ti dělali jen radost (samozřejmě i tatínkovi), aby nikdy nepřišli do styku s drogama a pochybnejma partama. A aby Ti vynahradili tu bolestnou ztrátu jen samými krásnými věcmi a příhodami a hlavně láskou a porozuměním.
Myslím si, že pro rodiče je určitá odměna za to co věnovali dětem ten pocit, že se za své děti nemusej stydět.
Přeju Ti krásnej a bezproblémovej život!!! Ať Tě kluci i manžel chovaj v úctě a lásce, protože si to určitě zasloužíš!
(promiň tu nespisovnou češtinu, ale mluvím tak, jak mi zobák narost, ale je to upřímné a od srdce)
Jana S.


  Odpovedať na príspevok
 Vaše meno:
 E-mail:
 Názov príspevku: