Uvítanie
Slovo na úvod
Diskusné fórum
  » o anjelikoch
  » o všeličom
Poradenské fórum
Naše anjeliky
Skúsenosti a príbehy
Môj príbeh
Odborné názvy
Ako pomôcť?
Okno poznania
Nebeská záhrada
Naše detičky
  » diskusné fórum
  » poradenské fórum
Básne
Literatúra
Poslali ste nám
články z tlače
Zaujímavé stránky
Finančný príspevok
     
 
 

  Diskusné fórum o anjelikoch je venované našim zosnulým deťom - našim anjelikom a ich rodičom,
či všetkým milým ľuďom, ktorí sa chcú podeliť o svoju neľahkú životnú skúsenosť straty dieťatka.
.. Podelená bolesť je polovičnou bolesťou ..                              


    |     Nový príspevok    |     Prehľad    |     Hľadať    |        

  Titel  Autor  Datum 
 Tipy na četbu o podobných osudech
 Eva M.   16.07.2002   23:09:35 

  Titel : Tipy na četbu o podobných osudech
Autor: Eva M.  ()     Datum:  16.07.2002 23:09:35

Zdravím Vás - všechny přátele těchto smutných, ale krásných stránek.

Včera se mi dostalo do ruky nové číslo časopisu Reader´s Digest - výběr (je to č.7/2002). Je v něm moc pěkný a dlouhý článek o manželích, kteří čekali dvojčata - a jak to s jedním z nich smutně dopadlo. Ten článek se jmenuje "Sbohem, náš chlapečku" a hodně jsem si u něj pobrečela, protože mi to hodně připomnělo naše "zážitky", když byl v nemocnicích náš Petříček (o něm jsem tady už psala). Možná by ten článek v Reader´s Digestu někoho z Vás taky zajímal.

Ještě jsem Vám chtěla napsat o jedné knížce, která hodně souvisí se smutnými příběhy tady na stránkách anjelikov. Ta knížka se jmenuje "Když se zlé věci stávají dobrým lidem" a napsal ji Harold S. Kushner. Je to židovský rabín, jehož syn trpěl vzácnou nemocí zvanou "progerie" neboli "rychlé stárnuti". Věděli to o něm
odmalička, že je to špatné a neléčitelné. Odmala to věděl i ten postižený chlapeček, ostatně jeho vzhled nenechal
nikoho na pochybách, že to s ním není v pořádku, takže se musel vypořádávat i s reakcemi jiných dětí. Zemřel na prahu puberty.

Ten rabín = tatínek toho kluka - tam piše velmi otevřeně o tom, jak se s tím onemocněním syna vyrovnával, a že mu moc nepomohlo to všechno, co předtím znal ze své víry a co předtím léta jako rabín říkal jiným lidem při jejich zármutku. Najednou mu všechna ta slova, která se obvykle říkají, připadala prázdná - a že vlastně nepomáhají trpícím.

Rabín v knížce vypraví různé přiběhy lidí, kteří procházeli taky nějakým utrpením, a zamyšlí se nad
tím, proč se tak děje, co si počít, i nad reakcemi okolí. Je tam i dost citatů ze Stareho Zakona (jak jistě víte, Židé uznávají z Bible jen Starý Zákon, ale ne Ježíše a Nový Zákon). Myslím si ale, že je to psáno natolik
otevřeně a upřímně, že ten text osloví i lidi, kteří nesdílejí jeho židovskou víru.

Ta knižka je psaná "srdcem" a za každým řádkem lze tušit probdělé noci a vyplakané slzy. Jestli tuhle knižku neznáte, tak si ji zkuste někde sehnat, třeba Vám taky pomůže, stejně jako pomohla mně. Já mám vydání z roku 1999, vydalo nakladatelství Portál. četla jsem ji už několikrát.

Přeji Vám všem co nejméně smutku a co nejvíce radosti ze života i přes to, co většinu z nás potkalo.

  Odpovedať na príspevok
 Vaše meno:
 E-mail:
 Názov príspevku: