Uvítanie
Slovo na úvod
Diskusné fórum
  » o anjelikoch
  » o všeličom
Poradenské fórum
Naše anjeliky
Skúsenosti a príbehy
Môj príbeh
Odborné názvy
Ako pomôcť?
Okno poznania
Nebeská záhrada
Naše detičky
  » diskusné fórum
  » poradenské fórum
Básne
Literatúra
Poslali ste nám
články z tlače
Zaujímavé stránky
Finančný príspevok
     
 
 

  Diskusné fórum o anjelikoch je venované našim zosnulým deťom - našim anjelikom a ich rodičom,
či všetkým milým ľuďom, ktorí sa chcú podeliť o svoju neľahkú životnú skúsenosť straty dieťatka.
.. Podelená bolesť je polovičnou bolesťou ..                              


    |     Nový príspevok    |     Prehľad    |     Hľadať    |        

  Titel  Autor  Datum 
 Smútok
 Paulína   15.12.2017   21:35:38 
 RE: Smútok
 Iva   24.05.2018   14:10:20 

  Titel : RE: Smútok
Autor: Iva  ()     Datum:  24.05.2018 14:10:20

Tiež som prišla o dieťatko tak skoro. A reakcia môjho manžela bola rovnaká ako u Vás. Strašne to vtedy bolelo. Chlapi to vnímajú inak, vytesňujú, zdôvodňujú si prečo nemať smútok. Žiaľ, niekedy hlúpo. A ešte hlúpejšie reagujú, keď majú prejaviť empatiu. Môj manžel precitol až po 13 rokoch. Až tak neskoro pochopil, čo znamená pre matku dieťa a ako hlúpo reagoval. Viem, že je ti ťažko, smutno, cítiš nepochopenie a samotu, ale skús jeho reakciu tiež racionálne spracovať. Možno nevie čo s emóciami, nevie ich prejaviť, možno si ho šokla, keď si zrazu z ničoho nič prejavila smútok. Možno aj on pociťoval stratu, ale keď videl, ako statočne to zvládaš ty, snažil sa svojim chlapským spôsobom to spracovať. Odpusť mu. Chlapi vnímajú deti inak ako my ženy - matky. Naše deti sú pre nás deti už od prvého dňa, pre chlapa sa stávajú reálne, až keď začnú cítiť kopančeky cez bruško a naplno, až keď ho vidia, chytia, ovoňajú, pobozkajú. Držím Ti palce, aby si sa cez to vedela preniesť a dokázala mu odpustiť. Bude sa Ti tak ľahšie žiť. A tiež Ti prajem zdravé a šťastné detičky a kopec lásky a porozumenia s manželom.

  Odpovedať na príspevok
 Vaše meno:
 E-mail:
 Názov príspevku: