Uvítanie
Slovo na úvod
Diskusné fórum
  » o anjelikoch
  » o všeličom
Poradenské fórum
Naše anjeliky
Skúsenosti a príbehy
Môj príbeh
Odborné názvy
Ako pomôcť?
Okno poznania
Nebeská záhrada
Naše detičky
  » diskusné fórum
  » poradenské fórum
Básne
Literatúra
Poslali ste nám
články z tlače
Zaujímavé stránky
Finančný príspevok
     
 
 

  Milí návštevníci, rada Vám chcem predstaviť Poradenské fórum na internetových stránkach Anjeliky. Na jeho vedenie sa podujal lekár - sám postihnutý stratou dieťatka. Pred niekoľkými rokmi sa jeho manželke predčasne narodili dvojičky chlapci. Obidve detičky od začiatku statočne bojovali o život, žiaľ jeden z chlapčekov po 14 dňoch života musel odísť do nebíčka....
Poradenské fórum je určené všetkým postihnutým rodičom, ktorí stratili dieťatko počas gravidity alebo krátko pred pôrodom, počas neho alebo po pôrode. Môžete položiť otázky týkajúce sa napr. ohrozenia života dieťatka. Taktiež všetky možné otázky k úmrtiu dieťatka od prvých týždňov jeho života až po pôrod. Alebo otázky ohľadom nedostatočne pochopenej, či vysvetlenej príčiny úmrtia a pod.
Prosíme o porozumenie: Otázky zo všeobecno-gynekologickej poradne, nepatria do tohoto fóra. (Jedná sa napríklad o otázky o nepravidelnej menštruácii, problémy s otehotnením, antikoncepcia, liečba zápalov alebo hrčiek na prsníku a pod.; tieto problémy sa riešia v poradniach na mnohých iných internetových stránkach).

 

    |     Nový príspevok    |     Prehľad    |     Hľadať    |        

  Titel  Autor  Datum 
 bolesti
 Blanka Hladišová   05.10.2002   13:48:07 
 RE: bolesti
 MUDr. R.   08.10.2002   17:09:56 

  Titel : RE: bolesti
Autor: MUDr. R.  ()     Datum:  08.10.2002 17:09:56

Bolesti brucha v 10.tyzdni mozu byt sposobene aj napinanim postupne sa zvacsujucej maternice. V tomto pripade je to normalne. Dolezite teraz bude pravidelne ultrazvukovo sledovat vitalitu dietatka /akciu srdiecka/, jeho rast v urcitom casovom odstupe a placentu - ci sa na nej neobjavil hematom /krvna zrazenina/. Dalej mozu byt bolesti brucha v tomto obdobi sposobene moznym zapalom. Ten sa da vylucit odobratim steru z posvy, vysetrenim zapaloveho parametra z krvi - CRP - a v pripade pozitivneho nalezu aj preliecit. Pokial sa neobjavilo krvacanie a bude dokazany rast dietatka, tak je predpoklad uspesneho trvania tehotnosti a bolesti by postupne mali vymiznut. Bolesti brucha v tehotnosti suvisiace s terminom menstruacie su mozne, ale vyskytuju sa len v ojedinelych pripadoch. S pozdravom MUDr.R.

  Odpovedať na príspevok
 Vaše meno:
 E-mail:
 Názov príspevku: