Uvítanie
Slovo na úvod
Diskusné fórum
  » o anjelikoch
  » o všeličom
Poradenské fórum
Naše anjeliky
Skúsenosti a príbehy
Môj príbeh
Odborné názvy
Ako pomôcť?
Okno poznania
Nebeská záhrada
Naše detičky
  » diskusné fórum
  » poradenské fórum
Básne
Literatúra
Poslali ste nám
články z tlače
Zaujímavé stránky
Finančný príspevok
     
 
 

  Milí návštevníci, rada Vám chcem predstaviť Poradenské fórum na internetových stránkach Anjeliky. Na jeho vedenie sa podujal lekár - sám postihnutý stratou dieťatka. Pred niekoľkými rokmi sa jeho manželke predčasne narodili dvojičky chlapci. Obidve detičky od začiatku statočne bojovali o život, žiaľ jeden z chlapčekov po 14 dňoch života musel odísť do nebíčka....
Poradenské fórum je určené všetkým postihnutým rodičom, ktorí stratili dieťatko počas gravidity alebo krátko pred pôrodom, počas neho alebo po pôrode. Môžete položiť otázky týkajúce sa napr. ohrozenia života dieťatka. Taktiež všetky možné otázky k úmrtiu dieťatka od prvých týždňov jeho života až po pôrod. Alebo otázky ohľadom nedostatočne pochopenej, či vysvetlenej príčiny úmrtia a pod.
Prosíme o porozumenie: Otázky zo všeobecno-gynekologickej poradne, nepatria do tohoto fóra. (Jedná sa napríklad o otázky o nepravidelnej menštruácii, problémy s otehotnením, antikoncepcia, liečba zápalov alebo hrčiek na prsníku a pod.; tieto problémy sa riešia v poradniach na mnohých iných internetových stránkach).

 

    |     Nový príspevok    |     Prehľad    |     Hľadať    |        

  Titel  Autor  Datum 
 potrat
 ildiko   10.10.2002   12:44:48 
 RE: potrat
 MUDr. R   14.10.2002   17:32:06 

  Titel : RE: potrat
Autor: MUDr. R  ()     Datum:  14.10.2002 17:32:06

Pokial Vase dietatko zomrelo v 25.tyzdni pocas svojho vnutromaternicoveho vyvoja bez zistenej VVCH /nie v dôsledku predcasneho otvarania sa krčka maternice-cervixu alebo predcasnej kontrakcnej cinnosti/, tak je pravdepodobne, ze to mohlo byt aj ako dosledok poruchy funkcie placenty. Tato porucha placenty sa vsak nemusi uz v dalsej tehotnosti opakovat, a tak je u Vas predpoklad pre uspesne donosenie dalsieho dietatka. Pokial bola ako pricina porucha funkcie stitnej zlazy, tak ta sa minimalizuje uz teraz uzivanim Euthyroxu. Kedze je Vas gynekologicky nalez v poriadku, tak otehotnenie by vo Vasom pripade bolo vhodne v tom obdobi, ked je stabilizovana aj funkcia stitnej zlazy pri liecbe. Toto obdobie by bolo dobre skonzultovat aj s Vasim endokrinologom. V kazdom pripade vsak bude potrebne nasledujucu Vasu tehotnost zvysene sledovat, ale predpokladam, ze by sa mala uspesne skoncit. S pozdravom MUDr.R.

  Odpovedať na príspevok
 Vaše meno:
 E-mail:
 Názov príspevku: