Uvítanie
Slovo na úvod
Diskusné fórum
  » o anjelikoch
  » o všeličom
Poradenské fórum
Naše anjeliky
Skúsenosti a príbehy
Môj príbeh
Odborné názvy
Ako pomôcť?
Okno poznania
Nebeská záhrada
Naše detičky
  » diskusné fórum
  » poradenské fórum
Básne
Literatúra
Poslali ste nám
články z tlače
Zaujímavé stránky
Finančný príspevok
     
 
 

  Milí návštevníci, rada Vám chcem predstaviť Poradenské fórum na internetových stránkach Anjeliky. Na jeho vedenie sa podujal lekár - sám postihnutý stratou dieťatka. Pred niekoľkými rokmi sa jeho manželke predčasne narodili dvojičky chlapci. Obidve detičky od začiatku statočne bojovali o život, žiaľ jeden z chlapčekov po 14 dňoch života musel odísť do nebíčka....
Poradenské fórum je určené všetkým postihnutým rodičom, ktorí stratili dieťatko počas gravidity alebo krátko pred pôrodom, počas neho alebo po pôrode. Môžete položiť otázky týkajúce sa napr. ohrozenia života dieťatka. Taktiež všetky možné otázky k úmrtiu dieťatka od prvých týždňov jeho života až po pôrod. Alebo otázky ohľadom nedostatočne pochopenej, či vysvetlenej príčiny úmrtia a pod.
Prosíme o porozumenie: Otázky zo všeobecno-gynekologickej poradne, nepatria do tohoto fóra. (Jedná sa napríklad o otázky o nepravidelnej menštruácii, problémy s otehotnením, antikoncepcia, liečba zápalov alebo hrčiek na prsníku a pod.; tieto problémy sa riešia v poradniach na mnohých iných internetových stránkach).

 

    |     Nový príspevok    |     Prehľad    |     Hľadať    |        

  Titel  Autor  Datum 
 vysledky z histologie
 snehulienka   17.04.2015   15:21:19 

  Titel : vysledky z histologie
Autor: snehulienka  ()     Datum:  17.04.2015 15:21:19

Dobry den,
chcela by som Vas velmi pekne poziadat o vysvetlenie vysledkov z histologie, v roku 2008 som mala ab.incompletus v 8tt. a v roku 2015 missed abortion v 12tt. (medzitym jedno biochemicke tehotenstvo)

ab. incompletus - mikroskopicky nalez: 1.-4. Fragmenty ciastocne nekrotickej decuidy, hypersekcneho endometria a choriove klky s degenerativnymi zmenami, so slabo vyvinutym cievnym systemom, s edémom strómy, bez patologickej proliferácie trofoblastu.

MA - mikroskopicky nalez: 1.-10. Materiál tvorený krvnými koagulami, fragmentami čiastočne nekrotickej decuidy, fragmentami placentárneho tkaniva s choriovými klkmi so slabo vyvinutými cievnym systémom, s edémom strómy, bez patologickej proliferácie trofoblastu a s drobnými fragmentami tkanív plodu.

Co mohlo sposobit opakovane potraty? Mame sancu mat aj zdrave deti? Je potrebne absolvovat nejake konkretne vysetrenia, ktore by mohli zistit pricinu potratov? V CAR-e nam robili geneticke vysetrenia, a obaja mame karyotypy v poriadku. Dakujem!

  Odpovedať na príspevok
 Vaše meno:
 E-mail:
 Názov príspevku: