Uvítanie
Slovo na úvod
Diskusné fórum
  » o anjelikoch
  » o všeličom
Poradenské fórum
Naše anjeliky
Skúsenosti a príbehy
Môj príbeh
Odborné názvy
Ako pomôcť?
Okno poznania
Nebeská záhrada
Naše detičky
  » diskusné fórum
  » poradenské fórum
Básne
Literatúra
Poslali ste nám
články z tlače
Zaujímavé stránky
Finančný príspevok
     
 
 

  Diskusné fórum o anjelikoch je venované našim zosnulým deťom - našim anjelikom a ich rodičom,
či všetkým milým ľuďom, ktorí sa chcú podeliť o svoju neľahkú životnú skúsenosť straty dieťatka.
.. Podelená bolesť je polovičnou bolesťou ..                              


    |     Nový príspevok    |     Prehľad    |     Hľadať    |        

  Titel  Autor  Datum 
 moja laska
 mirka   29.04.2017   15:34:31 
 RE: moja laska
 zuzana a peto   24.05.2017   09:40:52 
 RE: moja laska
 Judita   01.05.2017   11:54:55 
 RE: moja laska
 mirka   02.05.2017   08:20:52 
 RE: moja laska
 Veronika   10.05.2017   07:06:51 
 RE: moja laska
 zuzana a peto   24.05.2017   09:21:01 
 RE: moja laska
 Veronika   25.05.2017   15:21:39 
 RE: moja laska
 Veronika   25.05.2017   15:26:11 
 RE: moja laska
 Judita   06.05.2017   14:58:22 

  Titel : RE: moja laska
Autor: Veronika  ()     Datum:  25.05.2017 15:21:39

Nie anemiu som nemala.Pri malej urcili najprv diagnozu hepatopatiu.Avsak potom mi dali lieky Claritine; liek Ursosan, guajaxuran.To je vsetko co mi dali.Nepomohlo.Testy sa mi po prichode z nem.zhorsovali.Postupne.Snazila som sa dodrziavat pecenovu dietu.Nic.V 36 t som bola hospitalizovana tyzden a potom v 38 t mala zomrela.Este 20.12 som mala testy uz na hranici dal mi gyn listok do inej nem.ale stali sa zle skutocnosti a malu som porodila mrtvu o 5 dni.Cize takto to dopadlo.Doktori mohli urobit sekciu v 36 t..a samozrejme ze pri druhom tehu sa to nemusi zopakovat..no ale v 14 t som krcacala.Samozrejme po porode som sla do Ba znamemu gyn a ten napisal spravu pri dalsom tehu kontrolovanie krvi; fibrinogen hlavne teda zrazanlivost, potom pecenove testy a poslali ma aj do presova ddo centra hemostazy.Tam ze treba dalsie tehu kontrolovat.Pri druhom tehu ako som spominala v 14 t krvacanie cista krv..v nem.som pobudla ale zacali mi davat fraxiparin..kvoli zrazaniu krvi.Zistili mi mutaciu genu MTHFR nedostatok vitaminu zrazania..no a teda dali fraxik.Ze husta krv..bezne problem nemam.V 30 t som bola este v Martine u dok.Grochal na usg..no a ze vsetko ok testy ok..no o par dni som sla ku gyn ze sa svrbim znova..a uz som mohla ist spat do nem.Nejedla som uz vobec bo dva dni som mi davali stravu dietna uz cisto na vode..zvysovali sa pecenove enzymi.Kolabovala pecen.Uz ma dali na 24 h monitoring kvoli ozvam maleho aby rychlo zasiahli..maly sa nar.31 t 5 d.Konzultovali to s gastroenterologom hepatologom skratka som tam bola uplne ze netradicna bo bezne som fungovala ziadna unava skratka nic len to svrbenie nehorazne.Ziadne vracanie.A hakoniec po porode sli testy dole.Zaver u gyn.intrahepatalna cholestaza gravidnych.Tazka diagnoza kde po 36 t odumiera plod na udusenie.Bezne s tym problem nemam.Avsak ze tretie tehu by vyburcovalo pecen ale do tohoto sa uzpustat nebudem.Raritne ochorenie.Bola tam este jedna pacientka ta mala help syndrom tak mali co s nami robit.Ze som mala stastie.Inak ak by gyn nezasiahol a to som o zazmluvnila bo primar nechcel urobit pri malom sekciu.Ze uvidime.Nastastie maly je zdravy a v poriadku.Nechceli si priznat ze pri prvom porode urobili chybu..

  Odpovedať na príspevok
 Vaše meno:
 E-mail:
 Názov príspevku: